Üyelerimizin İtalya-Macaristan İş Geliştirme ve Fuar Gezisi Tamamlandı

gemliktb-slider-6

Borsamız tarafından 6-11 Mayıs 2016 tarihleri arasında organize edilen İtalya-Venditalia Gıda Ambalaj fuarı ve Macaristan-Sirha Gıda Fuarı gezisi tamamlandı. Geziye Gemlik Ticaret Borsası’ndan Yönetim Kurulu Başkanı Özden Çakır, Meclis Başkanı Mustafa Doğan, Meclis Başkan Yardımcısı Salih Erdinç Ersan, Meclis Üyeleri İlhan Acar, Ali Öztürk , Cevat Yazıcı ve borsa üyeleri katıldı. Yoğun bir katılım ile gerçekleşen iş gezisi KOSGEB desteği ile gerçekleştirilmiştir. KOSGEB tarafından işletmelerin ulaşım,konaklama,tercümanlık, rehberlik ve fuar giriş ücretleri için %50 oranında 2.000 TL’ye kadar destek sağlanmıştır.

Gezinin programı çerçevesinde üyeler İtalya’nın Milano şehrinde düzenlenen Venditalia Gıda Ambalaj fuarını ziyaret etti. Fuarda üyeler son teknoloji Gıda ambalaj makinelerini yerinde ziyaret etme imkanı buldular. Daha sonra İtalya’da bulunan gıda distribütörleri ile ikili görüşmelerde bulunuldu. İtalya’daki temaslarını tamamlandıktan sonra Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye geçen heyet burada Dünyaca ünlü ve Avrupa’da büyük ilgi gören Sirha Uluslar arası Gıda fuarını ziyaret etti. Fuar ziyareti sonrasında üyeler gıda distribütörleri ile ikili görüşmelerinde bulundu.

Gezi sonrası konuşan Gemlik Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özden Çakır fuar gezisi ve ikili görüşmelerin çok verimli geçtiğini , Borsa organizatörlüğünde KOSGEB destekli olarak ihracat potansiyeli yüksek ülkelere yeni geziler düzenleyeceklerini iletti.

http://www.gemlikkorfezgazetesi.com/haber-15427-Borsa-uyeleri-italya-ve-Macaristan-gezisinden-dondu.html

http://www.gemlikhabergazetesi.com/borsadan-uyelerine-italya-ve-budapeste-fuar-gezisi.html

http://www.bizimgemlik.com/ticaret-borsasi-yurt-disindan-dondu/