Borsamız Talepleri Tarım Bakanına İletildi.

Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli, TOBB Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve Oda/Borsa Yönetim Kurulu Başkanlarının katılımlarıyla gerçekleşen online toplantıya Yönetim Kurulu Başkanımız Özden Çakır katılım sağladı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Özden Çakır, Tarım ve Orman Bakanımızın katılmış olduğu toplantıda Tarımsal Destekler, Coğrafi İşaretler Kamu Spotu ve Lisanslı Depoculuk hakkında önerilerini dile getirdi.

Tarımsal Destekler Hakkında

Tarımsal Ürünlere verilen desteklemelerin ürünün Coğrafi İşaretli olması durumunda mevcut tarımsal desteklemenin 2 katı verilmesi ve sofralık zeytinde üreticinin havuzunda olan salamura zeytine de destek verilmesi coğrafi işaretli ürünlerin üretimi konusunda teşvik edici olacaktır.​​​​​​

Coğrafi İşaret Kamu Spotu

Tüm Dünyada olduğu gibi ülkemizde de coğrafi işaret ürünlere kattığı katma değer açısından önem arz etmektedir. Ülkemizde tüketiciler coğrafi işaret hakkında çok bilgisi bulunmamaktadır. Bu farkındalığın oluşturulabilmesi için Coğrafi İşaret Kamu Spotunun hazırlanmasını talep ediyoruz.

Yapmayı planladığımız sofralık zeytin lisanslı depoculuğu için bakanlıktan maddi destek talep ediyoruz.

Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Bekir Pakdemirli ve TOBB  Başkanımız Sn.M.Rıfat Hisarcıklıoğun’a  teşekkür ederiz.

Bunları da okuyabilirsiniz

Benzer yazıları inceleyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
X