Borsamız Başkanı Sn. Çakır, TOBB Türkiye Ekonomi Şurasına Katılım Sağladı.

Gemlik Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Özden ÇAKIR, pandemi koşulları nedeni ile video-konferans yöntemi ile gerçekleştirilen ‘’TOBB TÜRKİYE EKONOMİ ŞURASI’’ toplantısına katılım sağladı.

                Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sn. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun ev sahipliğinde Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’ın öncülüğünde, Oda ve Borsa başkanları ve bazı bakanların katılımı ile gerçekleşen toplantıda ekonomik gelişmeler ele alındı.

                Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Sn. M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU; Kovid-19 salgını sürecinde yoğun bir mesai harcadıklarını, tüm sorunları ve önerileri bir araya getirdiklerini ve bunların şuradan sonra ilgili bakanlıklara iletileceğini söyledi. Hisarcıklıoğlu, dile getirdikleri pek çok önerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde hayata geçirildiğine işaret ederek, “Bugün gündeme getireceğimiz konularda da geçmişte olduğu gibi çözüm getireceğinize inanıyoruz.” diye konuştu.

                Toplantıda söz alan Cumhurbaşkanımız Sn.Recep Tayyip ERDOĞAN; Ekonomiye yönelik önemli mesajlar vererek. ‘’Yüksek faiz yatırımın önünde en büyük engeldir. Yüksek faize yatırımcımızı ezdirmememiz gerekiyor.’’  dedi. Erdoğan, ‘’Şimdi önümüzde yeni bir dönem var. Artık daha güçlü bir şekilde üretime, yatırıma, istihdama ve ihracat odaklanmamız gerekiyor. Hazırlık devrini bırakıp şahlanış devrine giriyoruz.’’ mesajını verdi.

Açılış konuşmalarının ardından TOBB ETÜ Hatıra Ormanı’na Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına çınar ağacı dikildi. Ağaç dikimini TOBB ETÜ Rektörü Yusuf Sarınay tarafından gerçekleştirildi. 

                Toplantıda TOBB beş konsey başkanları, TOBB bölge temsilcileri konsey başkanları ve TOBB üç büyük İl temsilcileri konsey başkanlarının yaptıkları 3’er dakikalık konuşmaların ardından webinara son verildi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Benzer yazıları inceleyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
X