Başkanın Mesajı

“Zeytin“ çok eski geçmişe sahip kutsal kitaplar da yer almış bir meyvedir . Zeytin dalı geçmişten günümüze barışın önemli bir sembolü olarak görülmektedir. Zeytin, sağlığa olan sayısız faydasının yanı sıra, çok sayıda değerlendirme şekli ile ekonomik değeri oldukça yüksek bir meyvedir.

Borsa olarak Milli ekonominin temeli tarımdır sözünden aldığımız enerjiyle durmadan üretmeye ve çalışmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda,

2019 yılında Hazine ve Maliye Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından ‘’Burası Türkiye Burada İş Var’’ sloganı ile başlatılan istihdam seferberliği kapsamında, işveren teşviklerinin tanıtılması ve bilinirliğin artması adına üyelerimize ziyaretlerde bulunduk ve istihdama katkıda bulunan üyelerimize ‘’Teşekkür Belgesi’’ takdim ettik. Beşincisi düzenlenen Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali ile zeytinimizin tanıtımına büyük katkı sağladık. Ayrıca festivalde Zeytin kalite yarışması etkinliği düzenleyerek daha önce Gemlik müstahsillerinden alınan zeytin numunelerinin çeşitli elemelerden geçmesi sonucunda ilk üçe giren numuneler festivalde Gemlik’in önemli Zeytin firmalarının katılım sağladığı açık arttırma ile değerinin çok üzerinde satılmasını sağlayarak Gemlik Zeytini müstahsiline destek olduk. Gemlik Ticaret Borsası olarak hedeflerimizi daima ileri taşıma vizyonuyla hareket ediyoruz.

2019 yılı Faaliyet raporumuzda üyelerimize sunduğumuz hizmetlerimizde bu başarıyı sağlayan Borsamızın Yönetim Kurulu üyelerini, Meclis üyelerini, çalışanlarını yürekten tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

Özden ÇAKIR
Yönetim Kurulu Başkanı

baskanlik@gemliktb.org.tr

Menü
X