Değerli üyelerimiz; 2022 yılı, yaşanan salgının ardından birde Rusya-Ukrayna savaşının başlamasıyla birlikte ne yazık ki enflasyon kaynaklı tedirginliklerin arttığı bir yıl oldu. Yüksek enflasyon, gelişmekte olan ülkelerin yanı sıra gelişmiş ekonomilerin de sorunu haline geldi. Enerjiden gıdaya son dönemde hızlanan fiyat artışları ülkemizde ve dünyada tüketicilerin yaşam maliyetini kayda değer oranda arttırdı.

            Gemlik Ticaret Borsası olarak ekonomik anlamda zor günler geçiren üyelerimize, daha iyi hizmet sunmak ve bu zorlukları minimuma indirebilmek adına üye odaklı çalışmalarımızı dur durak bilmeden sürdürmeye devam ettik.

            Gemlik’imiz için hayati öneme sahip Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için Borsa olarak elimizden gelen ne varsa yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. 2022 Haziran ayında Gemlik Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Kurma ve Yaşatma Derneği için paydaşlarımızla beraber ilk imzayı attık. Üyelerimizden talep toplama aşamasına geçtik. İnanıyorum ki hızla kooperatifleşmeyi sağlayıp 2023 yılında bu projeyi hayata geçireceğiz.

            Eylül 2022’de 29. Gemlik Zeytini Festivaline Borsa olarak destek sağladık. Festivalde 3 gün boyunca stant açarak Coğrafi İşaretli Gemlik Zeytini tanıtımına katılarak destek veren üyelerimize gala gecesi plaket töreni düzenledik. Festivalde gerçekleştirdiğimiz 3. Gemlik Zeytini Kalite yarışması büyük ilgi gördü.

            30 Ekim 2022’de gurur kaynağımız Yerli ve Milli Otomobilimiz TOGG’un seri üretiminin başlayacağı TOGG Gemlik Üretim Kampüsü açılış türeni Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın katılımıyla gerçekleşti. Mart 2023’de satışa sunulacak olan TOGG otomobilinin Gemlik’e sağlayacağı istihdam ve katma değer için heyecan ve gurur yaşıyoruz.

            Gemlik Ticaret Borsası olarak hedeflerimizi daima ileri taşıma vizyonuyla hareket ediyoruz. 2022 yılı Faaliyet Raporumuzda üyelerimize sunduğumuz hizmetlerimizde bu başarıyı sağlayan Borsamızın Yönetim Kurulu üyelerini, Meclis üyelerini, çalışanlarını yürekten tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

Saygılarımla.

Özden Çakır