Zeytin“ çok eski geçmişe sahip kutsal kitaplar da yer almış bir meyvedir . Zeytin dalı geçmişten günümüze barışın önemli bir sembolü olarak görülmektedir. Zeytin, sağlığa olan sayısız faydasının yanı sıra, çok sayıda değerlendirme şekli ile ekonomik değeri oldukça yüksek bir meyvedir.

Değerli üyelerimiz; 2020 yılı başlarında hayatımıza giren COVID-19’un yarattığı ekonomik sonuçlar ne yazık ki 2021 yılında da etkilerini arttırarak devam etmiştir. Şüphesiz ki tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de tüm sektörler salgından olumsuz etkilendi. 

Ekonomik olarak zor günler geçiren bütün üyelerimize, daha iyi hizmet sunmak ve bu zorlukları minimuma indirebilmek adına üye odaklı çalışmalarımızı dur durak bilmeden sürdürmeye devam ettik. 

Bölgemizde lisanslı depoculuk kurmak için çalışmalarımızı titizlikle sürdürmeye devam ediyoruz. Üyelerimize ve çiftçilerimize ekonomik olarak büyük kolaylıklar sağlayacak olan bu projenin fizibilite raporunu tamamladık. Bölge oda-borsa ve paydaşlarımızla yaptığımız istişareler sonucunda, ilçemizin en önemli tarım ürünü olan zeytinin lisanslı depo yatırımı için kaynak arayışına başlamış bulunmaktayız. 

Pandemi döneminde eğitimine online olarak gören ve maddi sıkıntılardan dolayı derslere katılım sağlayamayan öğrencilerimize 95 adet tablet bilgisayar hediye ettik. 

Borsamız tarafında organize edilen 2. Gemlik Zeytini Kalite Yarışmasında, çeşitli elemelerden geçerek birinci olan zeytinin kilosunu 25.000 TL’ye sattık ve çiftçilerimize ek gelir sağlayarak farkındalık oluşturduk.

Gemlik Ticaret Borsası olarak hedeflerimizi daima ileri taşıma vizyonuyla hareket ediyoruz. Üyelerimize sunduğumuz hizmetlerimizde katkı sağlayan Borsamızın Yönetim Kurulu üyelerini, Meclis üyelerini, çalışanlarını yürekten tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

Saygılarımla.

Özden Çakır