Zeytin“ çok eski geçmişe sahip kutsal kitaplar da yer almış bir meyvedir . Zeytin dalı geçmişten günümüze barışın önemli bir sembolü olarak görülmektedir. Zeytin, sağlığa olan sayısız faydasının yanı sıra, çok sayıda değerlendirme şekli ile ekonomik değeri oldukça yüksek bir meyvedir.

Borsa olarak Milli ekonominin temeli tarımdır sözünden aldığımız enerjiyle durmadan üretmeye ve çalışmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda, 2020 yılında TOBB ve Borsamız desteği ile üyelerimizin finansman sorunlarının giderilmesi amacıyla Denizbank Gemlik Şube Müdürlüğü ile yaptığımız protokol çerçevesinde Nefes Kredisi başvurularını başlattık. 50 Üyemize 5 Milyon TL’ye yakın kredi sağlayarak zorlu geçen pandemi süresinde üyelerimizin yanında olmaya çalıştık.

Cumhurbaşkanımızın yaşanan pandemi nedeni ile zor durumda kalan vatandaşlarımız için başlatmış olduğu ”Biz Bize Yeteriz” milli dayanışma kampanyasına ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırılması için 20.000 TL, ayrıca Kaymakamlık Vefa Destek Gurubuna da 20.000 TL bağışta bulunarak toplamda 200 ihtiyaç sahibi aileye gıda yardımında bulunduk.

Açılışı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve TOBB başkanımız M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun da katılımı ile gerçekleştirilen TOGG temel atma törenin heyecanını yaşadık. Tamamlandığında 4.323 kişiye istihdam sağlayacak olan yerli ve milli otomobilimiz TOGG’un ilçemizde üretilecek olmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Ayrıca coğrafi işaretine sahip olduğumuz Gemlik Zeytininin Avrupa Birliği Tescil başvurusunu TOGG’un desteği ile gerçekleştirdik. Gemlik Ticaret Borsası olarak hedeflerimizi daima ileri taşıma vizyonuyla hareket ediyoruz.

2020 yılı Faaliyet raporumuzda üyelerimize sunduğumuz hizmetlerimizde bu başarıyı sağlayan Borsamızın Yönetim Kurulu üyelerini, Meclis üyelerini, çalışanlarını yürekten tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

Saygılarımla.

Özden Çakır